Showing the single result
Product categories
- Accessories 6
- Headphones 2
- Home Audio 5
- Laptops 10
- Mobiles 12
- Smart Devices 2
- Tablets 2
- Televisions 4
Filter by price
Filter by brands
Price Range
RAM
- 8GB (1)
Internal Storage
- 128GB (1)
Processor Brand
- MediaTek (1)
Number of Cores
- Octa Core (1)
Processor Speed
- 2.5 GHz & Above (1)
Battery Capacity
- 5000 to 5999 mAh (1)
Display Type
- AMOLED (3)
- Color IPS LCD Screen (16.7M) (1)
- Color IPS Screen (16M Colors) (1)
- Color Liquid Retina IPS LCD (16M Colors) (1)
- Dynamic AMOLED (1)
- Dynamic Ultra Smooth (1)
- FHD+ Display (1)
- IPS HD (1)
- LED (3)
- LTPO OLED Screen (1)
- OLED (1)
- Super AMOLED (2)
- Super Retina XDR (1)
Display Size
- 6 inch & above (1)
Operating System
- Android 13.0 (1)
Primary Camera (rear)
- 45.1MP - 59.9MP (1)
Secondary Camera (Front)
- 13 - 20.9 MP (1)
Connector Type
- 3.5mm Jack (1)
- USB Type C (1)
Sim Card Slot
- Dual SIM (1)
Biometric Security Feature
Color
Average rating
Super Fluid AMOLED
OnePlus Nord 3 5G (Tempest Grey, 8GB-128GB)
Rated 5.00 out of 5
Out of stock
| Brand | Oneplus |
|---|---|
| Model Name | Nord 3 |
| Color | Black |
| RAM | 8GB |
| Internal Storage | 128GB |
| Battery Capacity | 5000 to 5999 mAh |
| Biometric Security Feature | Face Recognition, Fingerprint Recognition |
| Cellular Technology | 2G, 3G, 4G, 5G |
| Connectivity Technology | Bluetooth, USB, Wi-Fi |
| Connector Type | 3.5mm Jack, USB Type C |
| Display Type | Super Fluid AMOLED |
| Display Size | 6 inch & above |
| Operating System | Android 13.0 |
| Processor Brand | MediaTek |
| Number of Cores | Octa Core |
| Processor Speed | 2.5 GHz & Above |
| Primary Camera | 45.1MP – 59.9MP |
| Secondary Camera | 13 – 20.9 MP |
| SIM Card Slot Count | Dual SIM |
| Price Range | ₹30,000 – ₹50,000 |
