Showing the single result
Product categories
- Accessories 6
- Headphones 2
- Home Audio 5
- Laptops 10
- Mobiles 12
- Smart Devices 2
- Tablets 2
- Televisions 4
Filter by price
Filter by brands
VivoVivo 1
Price Range
RAM
- 8GB (1)
Internal Storage
- 128GB (1)
Processor Brand
- MediaTek (1)
Number of Cores
- Octa Core (1)
Processor Speed
- 2 - 2.4 GHz (1)
Battery Capacity
- 4000 to 4999 mAh (1)
Display Type
- AMOLED (1)
Display Size
- 6 inch & above (1)
Operating System
- Android 13.0 (1)
Primary Camera (rear)
- 60.1MP - 64.9MP (1)
Secondary Camera (Front)
- 13 - 20.9 MP (1)
Connector Type
- 3.5mm Jack (1)
- USB Type C (1)
Sim Card Slot
- Dual SIM (1)
Biometric Security Feature
Color
Average rating
T2 Pro 5G
Vivo T2 Pro 5G (New Moon Black, 8GB-256GB)
Rated 5.00 out of 5
In stock
| Brand | Vivo |
|---|---|
| Model Name | T2 Pro 5G |
| Color | Black |
| RAM | 8GB |
| Internal Storage | 128GB |
| Battery Capacity | 4000 to 4999 mAh |
| Biometric Security Feature | Face Recognition, Fingerprint Recognition |
| Cellular Technology | 2G, 3G, 4G, 5G |
| Connectivity Technology | Bluetooth, USB, Wi-Fi |
| Connector Type | 3.5mm Jack, USB Type C |
| Display Type | AMOLED |
| Display Size | 6 inch & above |
| Operating System | Android 13.0 |
| Processor Brand | MediaTek |
| Number of Cores | Octa Core |
| Processor Speed | 2 – 2.4 GHz |
| Primary Camera | 60.1MP – 64.9MP |
| Secondary Camera | 13 – 20.9 MP |
| SIM Card Slot Count | Dual SIM |
| Price Range | ₹20,000 – ₹30,000 |